uEnvision 

Studio

International film production

uEnvision Studio s.r.o. je videoprodukcia, ktorá vznikla v Bratislave v roku 2018. Jej zakladateľom a lídrom je Tomáš Uhliarik.

Štúdium v USA

Tomáš odpálil svoju filmovú kariéru v USA na State University of New York at Binghamton.  Tu vyštudoval experimentálnu filmovú tvorbu – netradičnú disciplínu založenú na umeleckom dojme. Po ukončení štúdia v roku 2012 začal Tomáš pracovať pre spoločnosť Orange County NY Film Office, kde ako lokačný skaut pomohol vybudovať databázu vizuálne zaujímavých miest. Tieto praktické pracovné skúsenosti priniesli Tomášovi dôležité kontakty vo filmovom priemysle a otvorili mu dvere k celovečerným hraným filmom.

Svoje prvé profesionálne kroky urobil v pozícii asistenta produkcie a neskôr herca, keď si zahral po boku takých hviezd ako Marc Strong, víťaz Zlatého glóbusu Christian Slater či nominant na Oscara James Franco. Prácu so svetlom si zdokonalil ako grip celovečerných filmov Mi America a I Dream Too Much  či ako hlavný grip na hudobnom videoklipe Chaptaz: Music Is My Drug.

Začiatky na Slovensku

V roku 2014 sa Tomáš vrátil domov, kde jeho kariéra pokračovala v televíznom priemysle. V pozícii technik záznamu pracoval na najpopulárnejších reláciách ako: V siedmom nebi, Nikto nie je dokonalý, Tvoja tvár znie povedome či Dobre vedieť! Tiež pracoval ako technik a grip na obľúbených seriáloch Vlci, Som mama, Ministri alebo Nový život. Tomášovou najväčšou výzvou boli medzinárodné udalosti UEFA Congress  (2018) a stretnutie európskych lídrov SME Assembly (2016), kde mal na starosti strih priameho prenosu. Príležitosť na prácu prišla aj z Bollywoodu, kde Tomáš ako technik spidercamu pracoval na filme Sye Raa Narasimha Reddy (2019).

Skúsenosti z divadla

Tomáš svoje skúsenosti obohacoval v divadle Meteorit, kde počas štvorročného pôsobenia odohral desiatky predstavení: od komédie cez tragédiu po horor. Divadelné prostredie začal využívať pre obsadzovanie hercov do vlastných produkcií pod značkou uEnvision Studio. Táto úspešná kombinácia filmu a divadla sa prejavila pri krátkej komédii Bus STOP, ktorá sa v roku 2020 dostala na New York World Film Festival.

Založenie štúdia uEnvision Studio

V súčasnosti Tomáš pôsobí v uEnvision Studio s.r.o. ako režisér a producent a intenzívne pracuje na ďalšom vývoji svojej produkcie aj cez členstvo v BNI – Business Network International – kde nadväzuje medzinárodné filmové spolupráce.

uEnvision Studio

Sledujte nás

Sociálne siete